SYSTEM ROZGRYWEK 1. Edycji DALK

Witajcie!

Udało nam się ułożyć system rozgrywek.

W razie pytań piszcie wiadomości, będziemy sukcesywnie odpowiadać. Jednak wg nas jest prosty i bardzo klarowny, zbliżony do znanych Wam z innych lig.

System rozgrywek 1. Edycji DALK.
W każdej lidze w grupach, drużyny grają na zasadzie każdy z każdym.


Ekstraliga:

Po etapie grupowym drużyny, które zajmą miejsca 1 i 2 pauzują, podczas gdy drużyny z miejsc 3-6 grają ze sobą eliminacje pucharowe, promujące do dalszej gry z miejscami 1 i 2. Miejsce 3 vs 6 (mecz A) oraz miejsce 4 vs 5 (mecz B). Zwycięzca meczu A gra z miejscem 2 (mecz C), natomiast zwycięzca meczu B gra z miejscem 1 (mecz D). Zwycięzcy meczów C i D grają finał (mecz o mistrzostwo Ekstraligi), natomiast przegrani wspomnianych meczów grają mecz o 3 miejsce Ekstraligi.
Drużyny z miejsc 7 i 8 po etapie grupowym nie uzyskują prawa do gry w dalszym etapie rozgrywek, ale nie spadają z Ekstraligi.


1 Liga:

Dotyczy to identycznie obu grup (A i B) 1 ligi.
Po etapie grupowym drużyny, które zajmą miejsca 1 i 2 pauzują, podczas gdy drużyny z miejsc 3-6 grają ze sobą eliminacje pucharowe, promujące do dalszej gry z miejscami 1 i 2. Miejsce 3 vs 6 (mecz E) oraz miejsce 4 vs 5 (mecz F). Zwycięzca meczu E gra z miejscem 2 (mecz G), natomiast zwycięzca meczu F gra z miejscem 1 (mecz H). Zwycięzcy meczów G i H grają o awans do Ekstraligi między sobą - wygrany awansuje poziom wyżej i gra mecz o mistrzostwo 1 ligi z drużyną z grupy B 1 ligi, która przeszła identyczną ścieżkę awansu.
Drużyny z miejsc 7 w obu grupach nie grają dalej po etapie grupowym, ich rywalizacja kończy się w danym sezonie, natomiast drużyny z miejsc 8 w obu grupach spadają automatycznie do 2 ligi.


2 Liga:

Dotyczy identycznie obu grup (A i B) 2 ligi.
Po etapie grupowym drużyny, które zajmą miejsca 1 i 2 pauzują, podczas gdy drużyny z miejsc 3-6 grają ze sobą eliminacje pucharowe, promujące do dalszej gry z miejscami 1 i 2. Miejsce 3 vs 6 (mecz I) oraz miejsce 4 vs 5 (mecz J). Zwycięzca meczu I gra z miejscem 2 (mecz K), natomiast zwycięzca meczu J gra z miejscem 1 (mecz L). Zwycięzcy meczów K i L grają o awans do 1 ligi między sobą - wygrany awansuje poziom wyżej i gra mecz o mistrzostwo 2 ligi z drużyną z grupy B 2 ligi, która przeszła identyczną ścieżkę awansu.
Drużyny z miejsc 7 w obu grupach nie grają dalej po etapie grupowym, ich rywalizacja kończy się w danym sezonie.

Z TEJ SAMEJ KATEGORII